Madhuwan

Usytuowany w górskiej dżungli, na obszarze sześćdziesięciu hektarów Madhuwan, łączy cechy klasztoru oraz medytacyjnego ustronia. Swami Tripurari założył go na zachodnim wybrzeżu Kostaryki w prowincji Guanacanaste, około dwudziestu kilometrów od wybrzeża Pacyfiku. Sanskryckie słowo madhuvan znaczy „słodki las”. Obfitując w owoce, bogatą florę i faunę, Madhuwan jest tropikalnym rajem, z którego we wszystkich kierunkach aż po horyzont, roztaczają się zapierające dech w piersi widoki.

Zgodnie z koncepcją rozwoju Śri Czajtanja Sanghi według Swamiego, Madhuwan stanowi dogodne miejsce dla mieszkających tam mnichów, którzy własnym przykładem chcieliby zainspirować innych zarówno do życia zgodnego z ideą samowystarczalności, jak i do oddania się wewnętrznej, duchowej praktyce. Mieszkańcy Madhuwan uprawiają zboże, warzywa, owoce oraz orzechy, jak również – troszcząc się o krowy – wytwarzają wszystkie spożywane przez siebie produkty mleczne. Po lesie poruszają się głównie konno.

Madhuwan został pobłogosławiony obfitością czystej, źródlanej wody, doprowadzanej do wszystkich budynków mieszkalnych siłą grawitacji. Rzeki z bliskiego sąsiedztwa zapewniają wystarczającą ilość energii z mikro-hydro generatorów do zasilania całego osiedla, zaś wodospady – zarówno w granicach posiadłości, jak i te, do których można dotrzeć pieszo – stanowią idealne miejsca kąpieli oraz rozwijania umiejętności pływackich. Do rekreacji zachęcają też nieskazitelnie czyste plaże pobliskich miejscowości Carillo i Samara.