Radość jaźni

Radosc_jazni1Swami B.V. Tripurari – Radość jaźni

Wydawnictwo Purana 2016

ISBN 978-83-60170-73-1
stron 44, oprawa twarda
cena: 10 zł

 

Wstęp do wedanty oddania Śri Czajtanji, uważanego za awatarę Kryszny mistyka i reformatora religijnego średniowiecznych Indii. Pozostawił on po sobie jedynie osiem strof poezji (Śri Śikszasztaka), a te kilka kropli nektaru jego zwolennicy i następcy przekształcili w ocean literatury poświęconej boskiej miłości.

Książka Radość jaźni czerpie z ich twórczości i zawiera najbardziej podstawowe, lecz fundamentalne przesłanie filozoficzne wedanty gaudija. Omawia podstawowe zasady, praktykę oraz pojęcia wisznuizmu bengalskiego, w sposób przystępny dla Czytelnika nieobeznanego z tym nurtem religijno-filozoficznym. Zawiera słowniczek występujących w niej pojęć.

Jest niezbędnym vademecum dla wszystkich poszukiwaczy duchowości, tłumacząc w jaki sposób odnaleźć i rozwinąć potencjał radości będącej inherentną częścią naszej jaźni.

Fragment tekstu:

Radość czerpana z materialnych przedmiotów nigdy nie będzie trwać wiecznie. Dlaczego? Przedmioty te przemijają. Niczym piana na falach, przejawy materii, począwszy od naszych niewielkich ciał, a na gigantycznych układach słonecznych skończywszy, pojawiają się na pewien czas,aby na zawsze zniknąć. […] My sami natomiast nie jesteśmy ulotnym doznaniem materialnej radości. Jesteśmy doznającymi. Jesteśmy świadomością i posiadamy świadomość, czyli moc doświadczania radości jaźni.

Wszystkich zainteresowanych kupnem książki prosimy o składanie zamówień na adres: http://purana.com.pl/index.php?id_product=457&controller=product