Wpisy autora: Guru-vakya

Zapytaj Swamiego – niedziela 24.01, godzina 17:30

Sesja pytań do Swamiego na platformie ZOOM.  Symultanicznie tłumaczona na język polski . Warto zalogować się wcześniej, około 17:15. Klikamy bezpośrednio na link (linki zmieniają się za każdym razem): https://us02web.zoom.us/j/83109659134?pwd=TW1BdVJhYVN6RkRld0ZibDdPTFZrZz09 Następnie wpisujemy  hasło (dostępne na maila: guruvakya.dasa@gmail.com) Uwaga: po zalogowaniu, na pasku w dole ekranu klikamy ikonę z globusem. Następnie, ze względów technicznych wybieramy „Portuguese” (portugalski), ale jest czytaj dalej »

Wykład z okazji rocznicy odejścia Śrili Bhaktisiddhanty Saraswatiego Thakury

Sobota 2.01.2021, godz. 17.30 (prosimy o wcześniejsze logowanie, ok.17.15-17.20) TŁUMACZONY NA JĘZYK POLSKI Wykład Swamiego z okazji rocznicy odejścia Śrili Bhaktisiddhanty Saraswatiego Thakury. Platforma Zoom, klikamy na link: https://us02web.zoom.us/j/83109659134… Hasło pod adresem: guruvakya.dasa@gmail.com. Po zalogowaniu wybieramy opcję językową Portuguese Zapraszamy

Sesja pytań do Swamiego – niedziela 27.12, godzina 17:30

W niedzielę 27.12. o godzinie 17:30 odbędzie się sesja pytań do Swamiego na platformie ZOOM.  Po raz pierwszy będzie symultanicznie tłumaczona na język polski . Warto zalogować się wcześniej, około 17:15, żeby sprawdzić, jak działa opcja tłumacza. Klikamy bezpośrednio na link (linki zmieniają się za każdym razem): https://us02web.zoom.us/j/83109659134?pwd=TW1BdVJhYVN6RkRld0ZibDdPTFZrZz09 Następnie wpisujemy  hasło (dostępne na maila: guruvakya.dasa@gmail.com) czytaj dalej »

Narodziny i życie Tego, który się nie rodzi

N.S Rajaram, matematyk, były pracownik naukowy NASA, w książce Search for the Historical Krishna [Poszukiwania historycznego Kryszny] podjął ogromny wysiłek w celu ustanowienia historyczności Kryszny. Jednak ten, którego nam ukazuje, różni się od cudownego Kryszny, głównego bohatera Śrimad Bhagawatam (Bhagawatapurany) zamieszkującego serca i pogrążone w medytacji umysły swoich wielbicieli. Próby zobiektywizowania życia Kryszny po to, czytaj dalej »

Rama olśniewa tylko w powiązaniu z Kryszną

[Trzeci z serii artykułów na temat Balaramatattwy, będących fragmentami książki Circle of Friends {Krąg przyjaciół} autorstwa Swamiego Bhaktiwedanty Tripurariego, która wkrótce ukaże się w języku angielskim] Choć interesuje nas wyłącznie Balarama z Wradży, chcąc zrozumieć, jakie ma on znaczenie w zabawach w tym sielankowym miejscu, warto przyjrzeć się jego roli poza nim. Za wyjątkiem awatarów czytaj dalej »

Balaramatattwa

Drugi z serii artykułów na temat Balaramatattwy, będących fragmentami książki Circle of Friends [Krąg przyjaciół] autorstwa Swamiego Bhaktiwedanty Tripurariego, która wkrótce zostanie wydana w języku angielskim. W Laghubhagawatamrycie Rupy Goswamiego Balarama został skategoryzowany jako postać wajbhawaprakasia (vaibhava-prakāśa)  Kryszny. Dwuręki, trzymający flet pasterz Kryszna Gopala to swajamrupa (svayaṁ-rūpa), pierwotna forma Boga, zawierająca wszystkie jego pozostałe przejawy. czytaj dalej »

Balarama – narodziny sakhjabhawy

Pierwszy z serii artykułów na temat Balaramatattwy, będących fragmentami książki Circle of Friends [Krąg przyjaciół] autorstwa Swamiego Bhaktiwedanty Tripurariego, która wkrótce zostanie wydana w języku angielskim Sędziwa mistyczka Paurnamasi, obleczona w szafranową szatę[1], roztaczająca blask niczym księżyc w pełni (którego nosi imię), przybywa do Wradży w towarzystwie burleskowego chłopca-bramina Madhumangali, który podaje się za ucznia czytaj dalej »

Strona 1 z 1112345...10...Ostatnia »