Wpisy autora: Tamalcandra

Główne i drugorzędne zasady w linii Gaudija

Radość jaźni

Swami B.V. Tripurari – Radość jaźni Wydawnictwo Purana 2016 ISBN 978-83-60170-73-1 stron 44, oprawa twarda cena: 10 zł   Wstęp do wedanty oddania Śri Czajtanji, uważanego za awatarę Kryszny mistyka i reformatora religijnego średniowiecznych Indii. Pozostawił on po sobie jedynie osiem strof poezji (Śri Śikszasztaka), a te kilka kropli nektaru jego zwolennicy i następcy przekształcili czytaj dalej »

Upaniszad Gopalatapani

Swami B.V. Tripurari – Upaniszad Gopalatapani Wydawnictwo Saragrahi Press, 2014 ISBN 978-83-931442-1-1 200 stron, oprawa twarda, szyta z obwolutą, okładka lakierowana Cena: 40 zł. Pierwsze tłumaczenie i komentarz tego upaniszadu na język nowożytny w tradycji krysznabhakti. Obejmuje zapisane w alfabecie dewanagari wersety dzieła, ich naukową transliterację, tłumaczenie słowo-po-słowie, tłumaczenie wersetu na język polski oraz obszerny czytaj dalej »

Festiwal Saragrahi 2014

Serdecznie zapraszamy na serię spotkań ze Swamim B.V. Tripurarim, które odbędą się w drugiej połowie lipca 2014 roku, w Goleszowie, niedaleko Ustronia. Swami B.V. Tripurari jest nauczycielem duchowym tradycji wisznuizmu gaudija, autorem wielu książek i publikacji, potrafiącym klarownie i przekonująco wyrazić nauki starożytnej duchowej tradycji, w sposób trafiający do współczesnego człowieka. Festiwal Saragrahi jest okazją czytaj dalej »

Kobiety jako dikszaguru

PYTANIE: Jestem dziennikarką magazynu „Elle”. Zbieram materiały do artykułu na temat kobiet-guru oraz ich drogi do duchowości. Będzie to reportaż analizujący życie trzech lub czterech kobiet, które wybrały ścieżkę duchową. Pokaże ich drogę, włączając to, jak otrzymały boską inspirację, ustanowiły siebie jako duchowe przewodniczki oraz w jaki sposób zdobyły masowe zwolenniczki i zwolenników. Chciałabym zadać czytaj dalej »

Raport z Festiwalu Saragrahi 2013

Festiwal, festiwal i … po festiwalu. Kolejne spotkanie ze Swamim BV Tripurarim za nami, a nasz Gość szczęśliwie i bezpiecznie dotarł już do swojego stałego miejsca zamieszkania – klasztoru w Płn. Kalifornii (Audarji). Tematem przewodnim prowadzonych przez niego wykładów była rozrywka, w której Kryszna oszałamia Brahmę – najinteligentniejszą i najbardziej prawą osobę we wszechświecie. Rozterki czytaj dalej »

Nama- i krysznamantry a zrozumienie pojęcia reinicjacji

Strona 1 z 712345...Ostatnia »